ESPRIT Additive DED, toz veya tel yığma eklemeli imalat prosesleri için (DED/WAAM), 3, 4 ve 5 eksen tezgahlarda kullanılmak üzere takım yolu oluşturmada kullanılan, CAM tabanlı, bir programdır. Yığma eklemeli imalat prosesinin CNC tezgah yerine robot kullanılarak yapılması durumunda, oluşturulan takım yolları robot programlama yazılımlarına aktarılabilir.

Oluşturulan takım yolları ayrıca, Simufact Welding programına aktarılarak, yığma eklemeli imalat proseslerinin sonlu elemanlar analizleri gerçekleştirilebilir.

  • 3+2 katmanlı üretim: Bu 3 eksenli Katmanlı Üretim döngüsü, iş parçasının 5 eksenli kısımları için kullanılır, ardından 3 eksenli bir işlem kullanılarak katman katman oluşturulur.
  • 4 eksen katmanlı üretim: Dönerek Katmanlı üretim, iş parçasını bir eksen etrafında aynı anda döndürürken katmam eklenmesiyle çalışır, 3 + 2 ile aynı yeteneklere sahiptir. Simültane 4. eksen dönüşleri destekler.
  • 5 eksen katmanlı üretim: Uygun malzeme eklemesi ve kafayı düzgün bir şekilde eğmek için eşzamanlı 5 eksenli hareketleri otomatik olarak oluşturur.

Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.